انواع پست مخابراتی و ترمینال کروز مخابراتی

پست تلفن.تابلو تلفن

پست  فلزي و پلاستيكي

کلیه مسیرهای ارتباطی کابلی اعم از برق، تلفن، تصویر دارای نقاطی برای اتصال یا تقسیم می باشند. در بستر سازی مخابراتی برای سامان دهی این نقاط از پست های مخابراتی استفاده می شود. پست های مخابراتی بر اساس محلی هستند که کابل یا کابل های با ظرفیت بالاتر وارد آن می شود و کابل های با ظرفیت کمتر برای مشترکین یا بخشی از داخلی ها از آن خارج می شود. برای نمونه پست های مخابراتی نصب شده روی دیوار کوچه ها یا ورودی ساختمان ها نمونه هایی از پست های تلفن می باشند، که کابل های تلفن از مرکز مخابرات وارد آن شده و از سمت دیگر تلفن های منازل و ادارات از آن خارج می شود. درون پست ها برای محل اتصال از ترمینال های ایستاده پیچی یا از ترمینال های کروز برای اتصال کابل ها استفاده می شود.

چند نوع پست تلفن داریم

پست های تلفن از نظر نوع محل استفاده به پست های معمولی ( روکار و توکار) و پست های بارانی تقسیم بندی می شوند. پست های معمولی برای داخلی ساختمان ها یا نقاط محفوظ استفاده می شوند ولی پست های بارانی برای محیط های بیرونی و در معرض رطوبت تولید می شوند. پست های بارانی برای ورود و خروج کابل ها دارای عایق هایی هستند که از نفوذ آب جلوگیری می کنند و مانع از پوسیدگی و سولفاته شدن ترمینال ها و محل اتصال کابل ها می شوند. چون رطوبت می تواند بین دو رشته از یک زوج سیم ارتباط برقرار کند و اصطلاحا سیم اتصال کوتاه شود و این منجر به قطع شدن خط شود، ممانعت از نفوذ آب در محیط های بیرونی بسیار مهم می باشد.

 

                                                     

                       ترمینال کروز مخابراتی                پست فلزی بارنی                        پست پلاستیکی                             پست مخابراتی فلزی

 

پست های مخابرای از نظر تعداد زوج و جنس

پست های مخابراتی از نظر تعداد زوج متنوع هستند.

 پست های  از 10 زوج شروع شده، 20زوج، 30 زوج ، 50 زوج ،100زوج، 200زوج، 300زوج ،400 زوج ، 600 زوج..... و5زوج هم موجود می باشد و برای ظرفیت های بالاتر یا از شاسی های دست ساز یا از کافو ها استفاده می شود. پست های تلفن از نظر جنس به پست های پلاستیکی و فلزی تقسیم می شوند که در رده های مختلف کیفی تولید شده و روانه بازار می شوند. برخی از آن ها دارای قفل و کلید می باشند و برخی با آچار باز و بسته می شوند.

 

 

در صورتی که درون پست از ترمینال استفاده شده باشد، باید زوج سیم ورودی را روی یکی از پایه های ترمینال زیر پیچ بسته و زوج سیم خروجی را روی پایه نظیر آن ببندیم. در صورتی که از شاخه ترمینال کروز استفاه شده باشد برای هدایت سیم ها باید زوج سیم ورودی را روی پایه بالایی با آچار قیچی کروز پرس و قیچی نموده و زوج سیم خروجی روی پورت پایینی نظیر آن قیچی نماییم.

دیگر خدمات ما:

ترمینال کروز.ترمینال کروز تلفن.ترمینال کروز مخابراتی.فروش ترمینال کروز مخابراتی.قیمت ترمینال کروز مخابرتی.فروش تجهیزات مخابرتی. ترمینال کروز.تجهیزات مخابراتی.ترمینال کروز.فروش ترمینال تلفن کروز.فروش ترمینال کروز.فروش تجهیزات مخابراتی.

 

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به بازرگانی پاناتل می باشد.

طراحی سایت: رجیران | پورتال صفحه نگار

آدرس دفتر مرکزی

تهران -خیابان لاله زار نو - چهارراه منوچهری

مرکز تجاری سبحان - پلاک 233

کد پستی: 1145657336

تلفن :  66728961   66703770  66728250

نمابر: 66703770